Akwaryba - Forum akwarystyczne

Forum akwarystyczne - porady, recenzje, opinie, sugestie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-10-11 21:45:15

Pushek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 9

Czy to zadziała na moje rybki ? Żeby nie pływały przy dnie

moje nowe rybki ( 5 neonków i parka ramirezek w 50l ) pływają przy samym dnie akwarium - nie pływają jakby były chore / osłabione tylko tak normalnie, żwawo ale po prostu przy dnie.
mam zamiar kupić takie tabletki, co się je przykleja do wewnętrznej szyby w akwarium i rybki ją skubią i jedzą. Przykleję je w górnej części akwarium i rybki będą do niej podpływać, jeść ją i przyzwyczają się do przebywania w górnej części akwarium .. czy to zadziała ? mam wątpliwości, bo neon to dosyć " żarłoczna ryba " i boje się że mogą się przejeść gdy będą miały stały dostęp do jedzenia.

Offline

 

#2 2011-10-12 16:45:41

 478996akwarysta

Miłośnik ryb

Skąd: Kraków-Zielonki Małopolska
Zarejestrowany: 2011-09-29
Posty: 73

Re: Czy to zadziała na moje rybki ? Żeby nie pływały przy dnie

Ryby po zakupie są rozkojarzone i wystraszone - nic dziwnego, przecież przewóz jest ich najbardziej stresującym przeżyciem. Po kilku dniach dojdą do siebie. Teraz staraj się nic z nimi nie robić i powinny mieć w miarę możliwości półmrok. A tak w ogóle, to pisałem już Ci odpowiedź na prawie takie samo pytanie...

Offline

 

#3 2011-10-12 21:05:04

 Lady Misteria

Moderator

Skąd: Gdynia, Chylonia
Zarejestrowany: 2011-09-10
Posty: 50

Re: Czy to zadziała na moje rybki ? Żeby nie pływały przy dnie

Po prostu są wystraszone podróżą, to nic groźnego. Wystarczy, że dasz im kilka dni by doszły do siebie. Podczas tego czekania staraj się nie chodzić przy akwarium i nie szperać w nim. Dla poprawienia samopoczucia powinny mieć w akwarium półmrok, jak napisała osoba wyżej.

Offline

 

#4 2011-10-13 11:20:49

Dar@

Główny Administrator

38300645
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 27

Re: Czy to zadziała na moje rybki ? Żeby nie pływały przy dnie

zgadzam sięz przedmówcą. Są wystraszone. Daj im poznać otoczenie. Muszą się oswoić zterenem, poznać wszystko. Spokojnie... poczekaj... :]

Offline

 

#5 2011-10-14 17:38:57

 LOL97

Główny Administrator

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 75

Re: Czy to zadziała na moje rybki ? Żeby nie pływały przy dnie

Są przestraszone, muszą się zaaklimatyzować. To nic nadzwyczajnego że są apatyczne.
Co do tabletek - według mnie to dobry pomysł. Aczkolwiek nie za często, bo tak jak napisałaś: neon to żarłoczna ryba i może łatwo się przejeść.

Offline

 

#6 2011-10-20 15:50:19

 Mikeylla

Pracująca rybka

Zarejestrowany: 2011-10-01
Posty: 20

Re: Czy to zadziała na moje rybki ? Żeby nie pływały przy dnie

Za 4-5 dni, powinno być okey. Ryby poznają akwariów, nie podpływają do góry, bo się boją. Na razie daj im spokój, same się przyzwyczają.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.socjologiawsei.pun.pl www.cs-grom.pun.pl www.realdragonballgame.pun.pl www.kutnowskagruparajdowa.pun.pl www.asinusaaurei.pun.pl